Еко, біо, органік - в чому різниця?

Еко, біо, органік - в чому різниця?

У чому різниця між ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТИМ, НАТУРАЛЬНИМ, ФЕРМЕРСЬКИМ, БІО та ОРГАНІЧНИМ? Давайте розбиратися.

 Натуральний - вироблений без застосування синтетичних ароматизаторів (в тому числі ідентичних натуральним, приклад - ванілін), а також без барвників, консервантів та інших хімічних добавок. В цьому випадку ми повинні розуміти, що сировина для цього продукту швидше за все звичайна, тобто вирощена із застосуванням пестицидів і мінеральних добрив.

Фермерський - будь-яка продукція, вироблена в фермерському господарстві, може називатися фермерською. І це не гарантує, що при вирощуванні фермери відмовлялися від агрохімії.

Екологічно чистий - розмите поняття і в кожному випадку своя історія. В ідеалі термін екологічно чистий відноситься до процесу виробництва.♻️. З «еко» - це або маркетинговий хід, або сертифікація ISO 14000, яка стосується екологічності процесу виробництва і його впливу на навколишнє середовище, але не самого продукту.

Органічний (також називається eco або eko в скандинавських країнах, bio у Франції і Італії, organic в США і Великобританії) - сертифікований продукт, вироблений без застосування синтетичних пестицидів, мінеральних добрив, ГМО, штучних барвників, ароматизаторів та консервантів.

Замість хімії на органічних господарствах використовуються натуральні методи (гній, компост, біопрепарати, зелені добрива, рослинні настої і ін.)

Тварини на органічних господарствах вільно випасаються і харчуються органічними кормами без ГМ-компонентів, гормонів росту та антибіотиків.

Органічний продукт має підтверджуючий сертифікат, виданий акредитованим органом контролю, і спеціальне маркування на упаковці. Приклад маркування, сертифікату та євролистка на упаковці дивіться нижче.

euroleaforg certorg cert 1

Сертифікати на органічну продукцію, представлену в магазині Натур Бутік, ви можете подивитися на нашому сайті www.natur-boutique. Вони у відкритому доступі у вкладці «Сертифікати Органік».

З 2 серпня 2019 року в Україні набув чинності Закон про органічне виробництво (повна версія тут ЗАКОН УКРАЇНИ Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції).
 
В Законі затверджений державний знак «Органічний продукт».

Євролисток ви будете бачити як додатковий знак, а також на імпортних органічних товарах.
 
За новим Законом, виробники псевдоорганічних продуктів будуть платити штраф. Заборонені слова «органічний», «еко», «біо» у назві харчового продукту і торгової марки, якщо продукт неорганічний.
 
Висновок: Екопродукт, фермерський, натуральний не гарантують того, що продукт вирощений без пестицидів, мінеральних добрив і гмо. Ми не знаємо точно яким чином проведена дана продукція.
 
Водночас, в сертифікованому органічному продукті, ми можемо бути впевнені, що кожен етап контролюється і відповідає органічним стандартам.