
Що таке спіруліна?
Спіруліна — це синьо-зелена водорість, яка часто продається у вигляді темно-зеленого порошку, упакованого в капсули або спресованого в таблетки.
Спіруліна - суперїжа, насичує організм усіма необхідними харчовими речовинами, які містяться в більшій концентрації, ніж у будь-якому іншому продукті рослинного походження.
Спіруліна, як натуральний вітамінно-мінеральний комплекс
За вмістом провітаміну А (у формі β-каротину) спіруліна перевершує вершкове масло і сир в 400 разів, яйця в 1500 разів, сир кисломолочний і огірки в 2500 разів.
Вітаміни групи В у спіруліні містяться в середньому в 40-150 разів більше, ніж у молочних продуктах, м'ясі, яйцях.
Спіруліна містить у 5 разів більше заліза, ніж кріп або пивні дріжджі.
Водорість містить селен і германій – антиоксиданти, що перешкоджають розвитку раку, а також велику кількість синього пігменту фікоціаніну — єдиної відомої речовини, здатної зупинити зростання ракових клітин.
Крім того, в спіруліні міститься величезна кількість поліненасичених жирних кислот: омега-3,-6,-9,-12, необхідних для збереження молодості шкіри (підтягнутості, пружності).
Спіруліна містить 18 видів амінокислот, 8 з яких незамінні (тобто не синтезуються в організмі людини), а також цілий спектр мінералів і мікроелементів, в тому числі залізо, йод, кальцій, магній, мед, цинк, фосфор, селен, натрій, калій, хлор.
Спіруліна для детоксикації
Спіруліна здатна ефективно виводити з організму токсини і радіонукліди, що в умовах сучасної цивілізації особливо актуально.
Жителям великих міст і екологічно несприятливих районів, та людям, що живуть або працюють у шкідливих умовах, варто звернути увагу на спіруліну і зробити її елементом щоденного раціону.
В чому користь спіруліни?
Знижаючи запалення, спіруліна стимулює всі системи організму працювати краще, дає організму поживні речовини і потужні антиоксиданти, необхідні для оптимальної роботи.
Корисні властивості спіруліни:
- Зміцнює імунітет
- Загострює розумові здібності
- Сприяє очищенню шкіри
- Знижує рівень холестерину і глюкози, знижує підвищений артеріальний тиск
- Сильна антиоксидантна, протиракова дія
- Покращує стан шкіри, нігтів і волосся
- Підвищує розумову і фізичну працездатність
- Підвищує рівень гемоглобіну
- Відновлює організм після перенесених хвороб
Корисні властивості спіруліни і дослідження
В одному дослідженні щоденне вживання 2 грамів спіруліни значно знизило рівень поганого холестерину (ЛПНП) і тригліцеридів, одночасно підвищило рівень хорошого холестерину (ЛПВП).
У аналогічному дослідженні щоденне споживання грама спіруліни знизило рівень тригліцеридів і ЛПНП (поганого холестерину) на 10,1% і 13,3% відповідно.
Згідно з дослідженнями, спіруліна може активувати певні імунні клітини, які борються з раковими клітинами, особливо раком положнини рота.
Дослідження на тваринах також показують, що спіруліна може активувати природні клітини-кілери, які забезпечують захист від пухлини.
Спіруліна є цінним джерелом антиоксидантів і може протидіяти вільним радикалам.
Спіруліна багата фікоціаніном, типом антиоксиданту, який надає спіруліні синьо-зелений колір. Дослідження показують, що фікоціанін може перешкоджати окислювальному стресу, боротися з запаленням і надавати нейропротекторну дію.
Також є дослідження по застосуванню спіруліни при лікуванні алергічного риніту. Щоденне споживання 2 грамів може значно полегшити симптоми, включаючи чхання, свербіж, закладеність носа та виділення з носа.
Дослідники вважають, що спіруліна може бути дуже ефективною в контролі рівня глюкози при діабеті.
В одному дослідженні людям з діабетом 2 типу давали 2 грами спіруліни кожен день протягом 2 місяців. До кінця дослідження вони зафіксували більш низькі рівні глюкози натщесерце і постпрандіальні рівні глюкози, ніж плацебо. Це показує, що спіруліна може бути ефективною добавкою для лікування цукрового діабету 2 типу і запобігання ускладнень.
Дослідження показують, що 1 столова ложка спіруліни може забезпечити до 11 відсотків ваших щоденних потреб у залізі. У доповненні до інших продуктів, багатим залізом, спіруліна може допомогти збільшити потребу в залізі для лікування анемії.
Як пити спіруліну?
Денна доза 5-8 грамм спіруліни.
Спіруліну можна пити під час їжі, але найкраще за 20-30 хвилин до їжі в будь-який час доби.
Проте, якщо ви відчуваєте тонізуючу дію спіруліни, краще пити в першій половині дня.
Спіруліну можна використовувати на щоденній основі.
Шкода спіруліни та протипоказання:
Спіруліну слід з обережністю приймати людям з аутоімунними захворюваннями.
Також слід переконатися в гарній якості спіруліни, так як є ризик забруднення важкими металами.
Спіруліна в БАДах і дієтичних добавках: