СПІРУЛІНА: користь, як пити і чому важливо обирати якісну.

спіруліна як обрати

Що таке спіруліна?

Спіруліна — це синьо-зелена водорість, яка часто продається у вигляді темно-зеленого порошку, упакованого в капсули або спресованого в таблетки.

Спіруліна - суперїжа, насичує організм усіма необхідними харчовими речовинами, які містяться в більшій концентрації, ніж у будь-якому іншому продукті рослинного походження.

Спіруліна, як натуральний вітамінно-мінеральний комплекс

За вмістом провітаміну А (у формі β-каротину) спіруліна перевершує вершкове масло і сир в 400 разів, яйця в 1500 разів, сир кисломолочний і огірки в 2500 разів.

Вітаміни групи В у спіруліні містяться в середньому в 40-150 разів більше, ніж у молочних продуктах, м'ясі, яйцях.

Спіруліна містить у 5 разів більше заліза, ніж кріп або пивні дріжджі.

Водорість містить селен і германій – антиоксиданти, що перешкоджають розвитку раку, а також велику кількість синього пігменту фікоціаніну — єдиної відомої речовини, здатної зупинити зростання ракових клітин.

Крім того, в спіруліні міститься величезна кількість поліненасичених жирних кислот: омега-3,-6,-9,-12, необхідних для збереження молодості шкіри (підтягнутості, пружності).

Спіруліна містить 18 видів амінокислот, 8 з яких незамінні (тобто не синтезуються в організмі людини), а також цілий спектр мінералів і мікроелементів, в тому числі залізо, йод, кальцій, магній, мед, цинк, фосфор, селен, натрій, калій, хлор.

Спіруліна для детоксикації

Спіруліна здатна ефективно виводити з організму токсини і радіонукліди, що в умовах сучасної цивілізації особливо актуально.

Жителям великих міст і екологічно несприятливих районів, та людям, що живуть або працюють у шкідливих умовах, варто звернути увагу на спіруліну і зробити її елементом щоденного раціону.

В чому користь спіруліни?

Знижаючи запалення, спіруліна стимулює всі системи організму працювати краще, дає організму поживні речовини і потужні антиоксиданти, необхідні для оптимальної роботи.

Корисні властивості спіруліни:

  • Зміцнює імунітет
  • Загострює розумові здібності
  • Сприяє очищенню шкіри
  • Знижує рівень холестерину і глюкози, знижує підвищений артеріальний тиск
  • Сильна антиоксидантна, протиракова дія
  • Покращує стан шкіри, нігтів і волосся
  • Підвищує розумову і фізичну працездатність
  • Підвищує рівень гемоглобіну
  • Відновлює організм після перенесених хвороб

Корисні властивості спіруліни і дослідження

В одному дослідженні щоденне вживання 2 грамів спіруліни значно знизило рівень поганого холестерину (ЛПНП) і тригліцеридів, одночасно підвищило рівень хорошого холестерину (ЛПВП).

У аналогічному дослідженні щоденне споживання грама спіруліни знизило рівень тригліцеридів і ЛПНП (поганого холестерину) на 10,1% і 13,3% відповідно.

Згідно з дослідженнями, спіруліна може активувати певні імунні клітини, які борються з раковими клітинами, особливо раком положнини рота.

Дослідження на тваринах також показують, що спіруліна може активувати природні клітини-кілери, які забезпечують захист від пухлини.

Спіруліна є цінним джерелом антиоксидантів і може протидіяти вільним радикалам.

Спіруліна багата фікоціаніном, типом антиоксиданту, який надає спіруліні синьо-зелений колір. Дослідження показують, що фікоціанін може перешкоджати окислювальному стресу, боротися з запаленням і надавати нейропротекторну дію.

Також є дослідження по застосуванню спіруліни при лікуванні алергічного риніту. Щоденне споживання 2 грамів може значно полегшити симптоми, включаючи чхання, свербіж, закладеність носа та виділення з носа.

Дослідники вважають, що спіруліна може бути дуже ефективною в контролі рівня глюкози при діабеті.

В одному дослідженні людям з діабетом 2 типу давали 2 грами спіруліни кожен день протягом 2 місяців. До кінця дослідження вони зафіксували більш низькі рівні глюкози натщесерце і постпрандіальні рівні глюкози, ніж плацебо. Це показує, що спіруліна може бути ефективною добавкою для лікування цукрового діабету 2 типу і запобігання ускладнень.

Дослідження показують, що 1 столова ложка спіруліни може забезпечити до 11 відсотків ваших щоденних потреб у залізі. У доповненні до інших продуктів, багатим залізом, спіруліна може допомогти збільшити потребу в залізі для лікування анемії.

спіруліна вітаміни мінерали корисніЯк пити спіруліну?

Денна доза 5-8 грамм спіруліни.

Спіруліну можна пити під час їжі, але найкраще за 20-30 хвилин до їжі в будь-який час доби.

Проте, якщо ви відчуваєте тонізуючу дію спіруліни, краще пити в першій половині дня.

Спіруліну можна використовувати на щоденній основі.

Шкода спіруліни та протипоказання:

Спіруліну слід з обережністю приймати людям з аутоімунними захворюваннями.

Також слід переконатися в гарній якості спіруліни, так як є ризик забруднення важкими металами.

Спіруліна в БАДах і дієтичних добавках:

Капсули Спіруліна

Вітаміни групи В